Poznej svého ducha ! - Open MČR

RUBENCZAL JE ZÁŽITEK, VÝZVA, EXPOZICE, ATMOSFÉRA, FAIR-PLAY

VIDEOPOZVÁNKA

Tyto internetové stránky jsou věnované horskému běžeckému závodu RUBENCZAL, který má start i cíl na horské chatě Portášky nad Velkou Úpou.

Ptáte se proč RUBENCZAL? Co to zamená?

Jedná se o mytologické ztvárnění Krakonoše jako ducha hor.

Proto také motto závodu "Poznej svého ducha!". RUBENCZAL je jedním z nejstarších, né-li vůbec nejstarším dokladem existence legend o Krakonošovi. Znároznění se objevilo roku 1561 na nejstarší mapě Slezska, o sto let dříve, než legendy dosáhly evropské popularity. Autorem mapy je vzdělaný humanista, vratislavický kartograf a matematik Martin Helwig.

Obraz Krakonoše sestavený z kusých zpráv je značně neúplný a rozporný: Krakonoš se zjevuje poutníkům, v českých lesích a na Krkonoších. Přidružuje se k nim v podobě mnicha, zavádí je na zcestí, pak vyskakuje na strom, odkud se jim vysmívá.  Je prý pánem pokladů drahých kovů, které jsou v horách skryty a jež nikdo nemůže získat neboť se jich nerad vzdává. Nikdy nikomu nepůsobí bolest, pokud se mu nevysmívá nebo ho neškádlí. Posměváčkům se zjevuje a trestá je náhlým nečasem, bouřkou, blesky, krupobitím nebo lijákém. Je také znám svým uměním léčit.

Mějte se tedy na pozoru a nalezněte právě toho svého RUBENCZALA!

 

Těšíme se na Vaší účast a přátelskou atmosféru.

 

Tým RUBENCZAL

 

Svou účastí na závodu se stáváš součástí odkazu Hanče a Vrbaty. Hlas se k němu i za cenu svého vítězství...

 

Novinky

23.08.2012 00:00

Rozvržení poslední etapy závodu

Trasa závodu zůstává neměnná oproti loňskému ročníku 2011. Opět poběžíme po starých krkonošských chodnících, které používaly celé generace. A také je celé generace stavěly. Těšte zase na skvělý a náročný závod. Počasí zařizujeme s Rubenczalem. Děkujeme správě KRNAP.
23.08.2012 00:00

Registrace k závodu a startovné

Zdravíme Vás, přikládáme informaci týkající se registrace k závodu a startovného.   Pro registraci postačí uvést tyto náležitosti: jméno a příjmení datum narození kategorie závodu, které se chcete zúčastnit požadavek na ubytování na Portáškách ANO / NE Startovné se...

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode